Sipariş Sözleşmesi

SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN: 

Ürünlerin Cinsi ve türü, Miktari, Marka/Modeli, Rengi, Vergiler Dahil Satis Bedeli (adet x birim fiyat olarak) asagida belirtildigi gibidir. 

Ödeme Sekli : 


TESLIMAT: 

Teslimat Adresi : 
Teslim Edilecek Kisi: 
Fatura Adresi : 

Teslimat , anlasmali kargo sirketi araciligi ile, Alicinin yukarida belirtilen adresinde elden teslim edilecektir. Teslim aninda alicinin adresinde bulunmamasi durumunda dahi SATICI edimini tam ve eksiksiz olarak yerine getirmis olarak kabul edilecektir. Bu nedenle, alicinin ürünü geç teslim almasindan kaynaklanan her türlü zarar ile ürünün kargo sirketinde beklemis olmasi ve/veya kargonun SATICI'ya geri iade edilmesinden dolayi da olusan giderler de ALICI'ya aittir. 

Ödeme alternatifleri

Kredi kartı:: tüm banka kartlarına tek çekim veya anlaşmalı banka kartlarına 2-3-6 Ay vade farksız taksit. (Anlaşmalı kartlar: World, Bonus, Cardfinans, Paraf, Maximum, Axess, Asyacard)

- Banka kavalesi: Garantibank veya Yapı Kredi bankasındaki ticari hesabımıza havale

Kargo Ücreti :  Kargo tüm türkiyeye ücretsiz olup sitemizde minimum alışveriş limiti 100 TL dir. 100 TL nin altında siparişlerinizi sistem onaylamaz, 100 TL tutarının altında numune veya benzer amaçla ürün satın almak isterseniz crazybebe.com perakende satış sitemizden alabilirsiniz. 9 KG a kadar olan siparişler sürat kargo ile, 9 KG ve üzeri siparişler nakliyat ambarları ile gönderilmektedir. Saat 13:30 a kadar yapacağınız siparişler aynı gün kargoya verilir. Saat 13:30 dan sonraki siparişler bir sonraki iş günü kargoya verilir.

Kargo teslimat süreleri : 

Sürat kargo : İstnbul ve istanbula 600 Km Mesafeli bölgeler 1 iş günü,

İstanbula 600 Km den fazla mesafeli bölgeler 2 ile 3 iş günü arasında değişmektedir.

Nakliyat ambarı : Tüm türkiyeye 3 ile 5 iş günü arası


GEÇERLILIK SÜRESI: 

Isbu formda yer alan ürün ya da hizmete iliskin olarak ALICI’ya sunulan tüm bilgiler ve vaatler ürün bilgilerine iliskin degisikliklerin yapilmasi ve yayinlanmasina kadar geçerli olup bu günden sonra Satici tarafindan isbu formda verilen bilgi ve vaatlerle bagli kalinmadigi ihtar olunur. 

SÖZLESME SÜRESI: 

Isbu formda yer alan ürünün ALICI’ya teslim edilmesini takiben mesafeli sözlesme sona erecektir. 

CAYMA HAKKI ALICI, 

Sözlesme konusu ürünün kendisine veya gösterdigi adresteki kisi/kurulusa tesliminden itibaren 7 gün içinde mali reddederek cayma hakkina sahiptir. Tüketicinin cayma bildiriminin saticiya ulastigi tarihten itibaren 10 gün içinde ürün bedeli ALICI'ya iade edilir.(bkz Mesafeli Sözlesmeler Hakkinda Yönetmelik madde 9/2) Cayma hakki nedeni ile iade edilen ürünün kargo bedeli SATICI tarafindan karsilanir. 

Tüketicinin hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin mali teslim aldigi veya sözlesmenin imzalandigi tarihten itibaren yedi gün içerisinde mali veya hizmeti reddederek sözlesmeden cayma hakkinin var oldugunu ve cayma bildiriminin satici veya saglayiciya ulasmasi tarihinden itibaren mali geri almayi taahhüt ederiz. 

395 sayili vergi usul kanunu genel tebligi uyarinca iade islemlerinin yapilabilmesi için tarafiniza göndermis oldugumuz iade bölümü bulunan faturada ilgili bölümlerin eksiksiz olarak doldurulmasi ve imzalandiktan sonra tarafimiza ürün ile birlikte geri gönderilmesi gerekmektedir. 

Ancak, KKTC ve yurtdisi gönderilerinde Müsterilerimiz siparislerinde KDV ödemedigi için, gümrükte almis oldugu ürünlerin vergilerini ödemekle yükümlüdür. Gümrükten her ne sekilde olursa olsun teslim alinmayanürünler için Müsterilerin cayma hakki bulunmamaktadir. Çünkü MESAFELI SÖZLESMELER UYGULAMA USUL VE ESASLARI HAKKINDA YÖNETMELIGIN 8.maddesi uyarinca Tüketici mal satisina iliskin mesafeli sözlesmelerde, teslim aldigi tarihten itibaren yedi gün içerisinde hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin mali reddederek sözlesmeden cayma hakkina sahiptir. 

CAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAK ÜRÜNLER 

Niteligi itibariyla iade edilemeyecek ürünler, tek kullanimlik ürünler, kopyalanabilir yazilim ve programlar, hizli bozulan veya son kullanim tarihi geçen ürünler için cayma hakki kullanilamaz. Asagidaki ürünlerde cayma hakkinin kullanilmasi, ürünün ambalajinin açilmamis, bozulmamis ve ürünün kullanilmamis olmasi sartina baglidir. 
-Tasinabilir Bilgisayar ve Masaüstü Bilgisayarlar (Orijinal isletim sistemi kurulduktan sonra yani bilgisayarin kurulumu yapildiktan sonra iade alinmayacaktir.) 
-Her türlü yazilim ve programlar 
-DVD, VCD, CD ve kasetler 
-Bilgisayar ve kirtasiye sarf malzemeleri (toner, kartus, serit v.b) 
-Hür türlü kozmetik ürünleri 
-Telefon kontör siparisleri 
-Niteligi itibariyla iade edilemeyecek ürünler ( ürünün arizali veya ayipli çikmasi halleri disinda, açildiktan sonra saglik açisindan tehlike arzedebilen ürünler örn : kullanim esnasinda vücut ile birebir temas gerektiren ürünler (kulak içi veya kulak üstü kulaklik vs. ), tek kullanimlik ürünler, kopyalanabilir yazilim ve programlar, hizli bozulan veya son kullanim tarihi geçen ürünler ve iadesi mümkün degildir. 

ALICI talep ve sikayetlerini yukarida yer alan SATICI iletisim bilgilerine iletebilir. 

ALICI sikâyet ve itirazlari konusunda basvurularini Bakanlikça her yil Aralik ayinda belirlenen parasal sinirlar dâhilinde ALICI’nin mal veya hizmeti satin aldigi veya ikametgâhinin bulundugu yerdeki tüketici sorunlari hakem heyetine veya tüketici mahkemesine yapilabilir. 

Isbu Ön Bilgilendirme Formu’nda belirtilen bilgiler kullanilan uzaktan iletisim araçlarina uygun olarak ve iyiniyet ilkeleri çerçevesinde ergin olmayanlar ile ayirtim gücünden yoksun veya kisitli erginleri koruyacak sekilde ticari amaçlarla verilmektedir.
 

Isbu Ön Bilgilendirme Formu elektronik ortamda ALICI tarafindan okunarak kabul edildikten sonra Mesafeli Satis Sözlesmesi kurulmasi asamasina geçilecektir. 

SATICI : CRZ TEKSTİL SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ 
ALICI : 
Tarih : 20.01.2014 03:04:07 

SATIS SÖZLESMESI MADDE 

1- TARAFLAR 

1.1- SATICI 
Ünvani : CRZ TEKSTİL SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ 
Adres : Seyrantepe Mh. Çalışkan Sk. No: 17 / 3-4-5
Telefon : 0 (212) 280 55 44 
E-mail : info@crztekstil.com 

1.2 -ALICI
Adi/soyadi/Ünvani : 
Adresi : 
Telefon : 
E-mail : 

MADDE 2- KONU 

Isbu sözlesmenin konusu, ALICI'nin SATICI'ya ait http://www.crztekstil.com alan adli internet sitesinden elektronik ortamda siparisini yaptigi asagida nitelikleri ve satis fiyati belirtilen ürünün satisi ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayili Tüketicilerin Korunmasi Hakkindaki Kanun ve Mesafeli Sözlesmeleri Uygulama Esas ve Usulleri Hakkinda Yönetmelik hükümleri geregince taraflarin hak ve yükümlülüklerinin saptanmasidir. 

MADDE 3- SÖZLESME KONUSU ÜRÜN 

Sayin ; 
http://www.crztekstil.com sitesine göstermis oldugunuz ilgiye tesekkür ederiz. 

Yapmis oldugunuz alisverise iliskin ayrintilar alttadir. Bu bilgilerle ilgili herhangi bir probleminiz olursa bize lütfen hemen 0 (212) 280 55 44numarali telefondan ulasin ve müsteri hizmetleri yetkilimizle görüsün. 

Siparis Bilgileri 

Bu bilgileri lütfen güvenli bir sekilde muhafaza ediniz. 

Teslimat Adresi: 
Fatura Adresi: 
Siparisler: 

Ürünlerin Cinsi ve türü, Miktari, Marka/Modeli, Rengi, Satis Bedeli yukarida belirtildigi gibidir. 
Ödeme Sekli : 
Teslimat Adresi : 
Teslim Edilecek Kisi :
Fatura Adresi : 
Kargo Ücreti : 

MADDE 4- GENEL HÜKÜMLER 

4.1- ALICI, SATICI 'ya ait http://www.crztekstil.com alan adli internet sitesinde sözlesme konusu ürünün temel nitelikleri, satis fiyati ve ödeme sekli ile teslimata iliskin ön bilgileri okuyup bilgi sahibi oldugunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdigini beyan eder. 
4.2- Sözlesme konusu ürün, yasal 30 günlük süreyi asmamak kosulu ile her bir ürün için ALICI'nin yerlesim yerinin uzakligina bagli olarak ALICI veya gösterdigi adresteki kisi/kurulusa siparis tarihinden itibaren en geç 7 gün içerisinde teslim edilir. 
4.3- Sözlesme konusu ürün, ALICI'dan baska bir kisi/kurulusa teslim edilecek ise, teslim edilecek kisi/kurulusun teslimati kabul etmemesinden SATICI sorumlu tutulamaz. 
4.4- SATICI, sözlesme konusu ürünün saglam, eksiksiz, sipariste belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanim kilavuzlari ile teslim edilmesinden sorumludur. 
4.5- Sözlesme konusu ürünün teslimati için isbu sözlesmenin imzali nüshasinin SATICI'ya ulastirilmis olmasi ve bedelinin ALICI'nin tercih ettigi ödeme sekli ile ödenmis olmasi sarttir. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayitlarinda iptal edilir ise, SATICI ürünün teslimi yükümlülügünden kurtulmus kabul edilir. 
4.6- Ürünün tesliminden sonra ALICI'ya ait kredi kartinin ALICI'nin kusurundan kaynaklanmayan bir sekilde yetkisiz kisilerce haksiz veya hukuka aykiri olarak kullanilmasi nedeni ile ilgili banka veya finans kurulusun ürün bedelini SATICI'ya ödememesi halinde, ALICI'nin kendisine teslim edilmis olmasi kaydiyla ürünün 3 gün içinde SATICI'ya gönderilmesi zorunludur. 
4.7- SATICI mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulasimin kesilmesi gibi olaganüstü durumlar nedeni ile sözlesme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu ALICI'ya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde ALICI siparisin iptal edilmesini, sözlesme konusu ürünün varsa emsali ile degistirilmesini, ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasina kadar ertelenmesi haklarindan birini kullanabilir. ALICI'nin siparisi iptal etmesi halinde ödedigi tutar 10 gün içinde kendisine nakten ve defaten ödenir. 
4.8- Garanti belgesi ile satilan ürünlerden olan veya olmayan ürünlerin arizali veya bozuk olanlar, garanti sartlari içinde gerekli onarimin yapilmasi için SATICI'ya gönderilebilir, bu takdirde kargo giderleri SATICI tarafindan karsilanacaktir. 
4.9- Isbu sözlesme, ALICI tarafindan imzalanip SATICI'ya faks veya posta yolu ile ulastirilmasindan sonra geçerlilik kazanir. 
4.10- Siparis verilen ürüne eriskin fiyat dahil tüm taahhütlerimiz sitede üründe degisiklik yapilincaya veya siteden ürün kaldirilincaya kadar geçerlidir. 

MADDE 5- CAYMA HAKKI ALICI, 

Sözlesme konusu ürürünün kendisine veya gösterdigi adresteki kisi/kurulusa tesliminden itibaren 7 gün içinde cayma hakkina sahiptir. Cayma hakkinin kullanilmasi için bu süre içinde SATICI'ya faks, e-mail veya telefon ile bildirimde bulunulmasi ve ürünün 6. madde hükümleri çerçevesinde cayma hakki kullanilamayacak ürünlerden olmamasi gerekir. ALICI'nin cayma hakkini kullanarak iade edecegi üründe, kendi kusurundan kaynaklanan deger azalmasi veya iadenin imkansizlasmasi sözkonusu ise, ALICI, malin degerini veya degerindeki azalmayi tazmin etmesi gerekir. 

Bu hakkin kullanilmasi halinde, 3. kisiye veya ALICI'ya teslim edilen ürünün SATICI'ya gönderildigine iliskin kargo teslim tutanagi örnegi ile fatura aslinin iadesi zorunludur. Bu belgelerin ulasmasini takip eden 7 gün içinde ürün bedeli ALICI'ya iade edilir. Fatura asli gönderilmez ise KDV ve varsa sair yasal yükümlülükler iade edilemez. Cayma hakki nedeni ile iade edilen ürünün kargo bedeli SATICI tarafindan karsilanir. 

MADDE 6- CAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAK ÜRÜNLER 

Tüketicinin istekleri veya açikça onun kisisel ihtiyaçlari dogrultusunda hazirlanan, niteligi itibariyle geri gönderilmeye elverisli olmayan ve çabuk bozulma tehlikesi olan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan mallar ile,tüketici tarafindan ambalajinin açilmis olmasi sartiyla, ses veya görüntü kayitlarina, yazilim programlarina ve bilgisayar sarf malzemeleri hakkinda cayma hakki kullanilamaz. 

MADDE 7- GENEL HÜKÜMLER 

18 yasindan küçük kisiler SATICI’dan alis-veris yapamaz. 

MADDE 8- YETKILI MAHKEME 

Isbu sözlesmenin uygulanmasinda, Sanayi ve Ticaret Bakanliginca ilan edilen degere kadar alicinin veya saticinin yerlesim yerindeki Tüketici Hakem Heyetleri ile ALICI'nin veya SATICI'nin yerlesim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir. 

Siparisin gerçeklesmesi durumunda ALICI isbu sözlesmenin tüm kosullarini kabul etmis sayilir. 

SATICI : CRZ TEKSTİL SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ 
ALICI : 
Tarih :